Հայաստան. հզորացնել մասնավոր հատվածը ժողովրդավարական անցմանն աջակցելու համար
• բարելավել հայաստանյան գործարար համայնքի կողմից հակակոռուպցիոն համապատասխանության ստանդարտների ընկալումը ու ուժեղացնել աջակցությունն այս հարցում:
Ի թիվս այլ միջոցառումների, ինչպիսիք են` ջատագովության հարցերում բիզնես ասոցիացիաների կարողությունների ամրապնդումը, էթիկայի և հակակոռուպցիոն համապատասխանության հարցերում գործարար համայնքի իրազեկության բարձրացումը, արդար մրցակցային միջավայրի ձևավորումը` պետության և մասնավոր հատվածի միջև երկխոսության միջոցով, Ծրագրի կարևորագույն բաղադրիչն է  հակակոռուպցիոն հավաքական գործողությունների մեկնարկը` Հայաստանում Բիզնեսի բարեվարքության ակումբի ձևավորմամբ:
Ծրագիրն իրականացվել է Կենտրոնի կողմից Միջազգային մասնավոր ձեռնարկատիրության կենտրոնի (CIPE, www.cipe.org) աջակցությամբ:

Армения: расширение возможностей частного сектора для поддержки перехода к демократии
• улучшение понимания и усиление поддержки антикоррупционных стандартов в бизнес-сообществе Армении.
Среди других мер, таких как укрепление потенциала бизнес-ассоциаций в области защиты интересов, повышение осведомленности бизнес-сообщества по вопросам этики и соблюдения антикоррупционных требований, создание справедливой конкурентной среды посредством диалога между государственным и частным секторами, ключевой компонент Проекта — запуск антикоррупционных коллективных действий.
Проект реализован Центром при поддержке Центра международного частного предпринимательства (CIPE, www.cipe.org ).