Կորպորատիվ կառավարման ժամանակակից միտումները. միջազգային փորձ և հայաստանյան իրականություն
2021 թ. մայիսի 21 -ին Կորպորատիվ Կառավարման Կենտրոնը Միջազգային Մասնավոր Ձեռնարկատիրության Կենտրոնի աջակցությամբ անցկացրեց «Կորպորատիվ կառավարման ժամանակակից միտումները. միջազգային փորձ և հայաստանյան իրականություն» առաջին միջազգային համաժողովը Հայաստանում։
Համաժողովի ընթացքում քննարկվեցին կայուն ֆինանսներին, կառուցողական ներդրումներին, լավ կորպորատիվ կառավարմանը, ճգնաժամերի ընթացքում խորհրդի կառավարմանը, կիբերանվտանգությանը վերաբերող թեմաներ:
Կենտրոնը շնորհակալություն է հայտնում Համաժողովի բոլոր մասնակիցներին, հատկապես բանախոսներին և մոդերատորներին՝ Վահան Քերոբյանին, Հայկուհի Հարությունյանին, Տիգրան Կարապետյանին, Անտոնիոս Կումբարակիսին, Վահագն Մովսեսյանին, Բորիս Ջանջալիային, Եկատերինա (Կատյա) Լիսովային, Նարինե Մելիքյանին, Հագեն Շվայնիցին, Սանդրա Ստայներին, Տիգրան Դավթյանին, Ալեքսանդր Խաչատուրյանին, Կոմիտաս Ստեփանյանին, Դիմիտրի Չիչլոյին։

21 мая 2021 года Центр Корпоративного Управления при поддержке Центра международного частного предпринимательства провел первую международную конференцию на тему «Современные тенденции в корпоративном управлении: международный опыт и Армянские реалии».
В ходе конференции обсуждались темы устойчивого финансирования, конструктивных инвестиций, надлежащего корпоративного управления, управления советами директоров в период кризиса, кибербезопасности.
Центр благодарит всех участников конференции, особенно панелистов и модераторов: Ваана Керобяна, Айкуи Арутюнян, Тиграна Карапетяна, Антониоса Кумбаракиса, Ваагна Мовсесяна, Бориса Джанджалия, Екатерину (Катя) Лысову, Нарине Меликян, Хагена Швайница, Сандру Стайнер, Тиграна Давтяна, Александра Хачатуряна, Комитаса Степаняна, Димитрия Чичло.