Կորպորատիվ Կառավարման Կենտրոնը ս.թ. հունիսի 24-ին «Կանայք տնօրենների խորհրդում» վերապատրաստման շրջանակում անցկացրեց «Տնօրենների խորհրդի նիստի խաղարկում» խմբային աշխատանքը։
Խմբային այս աշխատանքի միջոցով մասնակիցները հնարավորություն ունեցան կիրառել և հիմնավորել վերապատրաստման ընթացքում ստացած իրենց գիտելիքները: Խմբային աշխատանքն անցավ բաց ու անմիջական քննարկումների մթնոլորտում և արժանացավ մասնակիցների բարձր գնահատականին:
Այս միջոցառումը հիանալի առիթ էր վերապատրաստման մասնակիցների միմյանց հետ հաղորդակցվելու և «Կանայք տնօրենների խորհրդում» հայաստանյան ցանցի ձևավորմանը նախապատրաստվելու համար:
«Կանայք տնօրենների խորհրդում» վերապատրաստումը իրականացնում է Կորպորատիվ Կառավարման Կենտրոնը Միջազգային Մասնավոր Ձեռնարկատիրության Կենտրոնի (CIPE, www.cipe.org) կողմից աջակցվող «Հայաստան. կանայք տնօրենների խորհրդում» ծրագրի շրջանակում:

24 июня 2021 года Центр Корпоративного Управления провел групповую работу «Cимуляция заседания совета директоров» в рамках тренинга «Женщины в совете директоров».
Благодаря групповой работе участники имели возможность применить и обосновать свои знания, полученные во время тренинга. Групповая работа прошла в атмосфере открытых и прямых дискуссий и была высоко оценена участниками.
Мероприятие предоставило участникам прекрасную возможность связаться друг с другом и подготовиться к запуску сети «Армянские женщины в Советах директоров».
Тренинг «Женщины в совете директоров» проводится Центром Корпоративного Управления в рамках проекта «Армения: Женщины в совете директоров» при поддержке Центра международного частного предпринимательства (CIPE, www.cipe.org).