Կորպորատիվ Կառավարման Կենտրոնը ս.թ. հուլիսի 27-ին հավաստագրեր շնորհեց «Կանայք տնօրենների խորհրդում» վերապատրաստումն անցած 31 կանանց:
Վերապատրաստումն անցկացվել է Կորպորատիվ Կառավարման Կենտրոնի կողմից Միջազգային մասնավոր ձեռնարկատիրության կենտրոնի (CIPE, www.cipe.org) աջակցությամբ իրականացվող «Հայաստան. կանայք տնօրենների խորհրդում» ծրագրի շրջանակներում: Սա Հայաստանում իր նախադեպը չունեցող ծրագիր է, որի նպատակն է խթանել հայաստանյան ընկերությունների տնօրենների խորհրդում կին անդամների ներկայացվածությունը և տնտեսական որոշումների կայացման գործընթացում կանանց ներգրավվածությունը:
Վերապատրաստման բովանդակությունը մշակվել է` հաշվի առնելով կորպորատիվ կառավարման և տնօրենների խորհրդի գործունեության միջազգային միտումները: Որպես վերապատրաստման դասընթացավարներ ընտրվել են տեղական և միջազգային հայտնի փորձագետներ:
Վերապատրաստումից բացի, Ծրագրի կարևոր բաղադրիչներից է նաև փորձագիտական հարցումը, որի արդյունքները ևս ներկայացվեցին հուլիսի 27-ին հրավիրված միջոցառմանը:
Հարցումը նպատակ է հետապնդել պարզել հայաստանյան ընկերությունների տնօրենների խորհրդում կանանց ներկայացվածության վերաբերյալ հիմնական ընկալումները և խոչընդոտները, խթանման հնարավոր մոտեցումներն ու եղանակները, ինչպես նաև պետական խրախուսման և աջակցության մեխանիզմները: Հարցմանը մասնակցել է 52 փորձագետ:

Вручение сертификатов женщинам, прошедшим тренинг «Женщины в совете директоров»
27 июля Центр Корпоративного Управления вручил сертификаты 31 женщине, прошедшей тренинг «Женщины в совете директоров».
Тренинг проводился Центром в рамках проекта «Армения: Женщины в совете директоров» при поддержке Центра международного частного предпринимательства (CIPE, www.cipe.org). Это беспрецедентный для Армении проект, направленный на продвижение представленности женщин-членов в советах директоров армянских компаний и вовлечение женщин в процесс принятия экономических решений.
Содержание тренинга разработано с учетом международных тенденций корпоративного управления и деятельности советов директоров. В качестве тренеров были выбраны известные местные и международные эксперты.
Помимо тренинга, одним из ключевых компонентов Проекта является экспертный опрос, результаты которого также были представлены на мероприятии 27 июля.
Целью исследования было выявить основные представления и препятствия, возможные подходы и пути, а также государственные стимулы и механизмы поддержки представительства женщин в советах директоров армянских компаний. В опросе приняли участие 52 эксперта.