Կորպորատիվ Կառավարման Կենտրոնը ս.թ. հուլիսի 27-ին հավաստագրեր շնորհեց «Կանայք տնօրենների խորհրդում» վերապատրաստումն անցած 31 կանանց:
Վերապատրաստումն անցկացվել է Կորպորատիվ Կառավարման Կենտրոնի կողմից Միջազգային մասնավոր ձեռնարկատիրության կենտրոնի (CIPE, www.cipe.org) աջակցությամբ իրականացվող «Հայաստան. կանայք տնօրենների խորհրդում» ծրագրի շրջանակներում: Սա Հայաստանում իր նախադեպը չունեցող ծրագիր է, որի նպատակն է խթանել հայաստանյան ընկերությունների տնօրենների խորհրդում կին անդամների ներկայացվածությունը և տնտեսական որոշումների կայացման գործընթացում կանանց ներգրավվածությունը:
Վերապատրաստման բովանդակությունը մշակվել է` հաշվի առնելով կորպորատիվ կառավարման և տնօրենների խորհրդի գործունեության միջազգային միտումները: Որպես վերապատրաստման դասընթացավարներ ընտրվել են տեղական և միջազգային հայտնի փորձագետներ:
Վերապատրաստումից բացի, Ծրագրի կարևոր բաղադրիչներից է նաև փորձագիտական հարցումը, որի արդյունքները ևս ներկայացվեցին հուլիսի 27-ին հրավիրված միջոցառմանը:
Հարցումը նպատակ է հետապնդել պարզել հայաստանյան ընկերությունների տնօրենների խորհրդում կանանց ներկայացվածության վերաբերյալ հիմնական ընկալումները և խոչընդոտները, խթանման հնարավոր մոտեցումներն ու եղանակները, ինչպես նաև պետական խրախուսման և աջակցության մեխանիզմները: Հարցմանը մասնակցել է 52 փորձագետ:

Certificates for women who completed the “Women on the Board of Directors” training
On July 27, the Corporate Governance Center awarded certificates to 31 women who completed the “Women on the Board of Directors” training.
The training was conducted by the Corporate Governance Center within the “Armenia. Women on the Board of Directors” project supported by the Center for International Private Enterprise (CIPE, www.cipe.org). This is an unprecedented project in Armenia, which aims to promote the representation of women members on the board of directors of Armenian companies and women’s involvement in the economic decision-making process.
The content of the training was developed taking into account the international trends of corporate governance and board of directors activities. Well-known local and international experts have been selected as trainers.
In addition to the training, one of the key components of the Project is the expert survey, the results of which were also presented at the July 27th event.
The purpose of the survey was to find out the main perceptions and barriers, possible approaches and ways, as well as state incentives and support mechanisms for women’s representation on the board of directors of Armenian companies. 52 experts took part in the survey.