Խորհրդի նիստի խաղարկում
«Կանայք տնօրենների խորհրդում» վերապատրաստումը մտել է եզրափակիչ փուլ: Այս փուլի կարևոր միջոցառումներից է խորհրդի նիստի խաղարկումը:
Այս վարժանքը մասնակիցներին հնարավորություն է տալիս իրատեսական գործարար դեպքի համատեքստում փորձարկել և զարգացնել վերապատրաստման ընթացքում ձեռք բերված գիտելիքներն ու հմտությունները` խորհրդի անդամի իրենց հատկացված դերի շրջանակներում:
Վարժանքի լրացուցիչ արժեքների թվում են խմբային որոշումների կայացման մշակույթին հաղորդակից լինելը և դասեր քաղելը, դեպքային օրինակ կազմակերպության կորպորատիվ կառավարման համակարգի վերլուծությունը, անմիջական շփումները վերապատրաստման այլ մասնակիցների ու կազմակերպիչների հետ:
Կարելի է ասել, որ խորհրդի խաղարկումը գործնական գիտելիքներ զարգացնող ինտեգրացիոն փորձառություն է, որն արժանացավ վերապատրաստման մասնակիցների բարձր գնահատականին:
Վերապատրաստումն իրականացվում է Կորպորատիվ Կառավարման Կենտրոնի կողմից Միջազգային մասնավոր ձեռնարկատիրության կենտրոնի աջակցությամբ Միացյալ Թագավորության (ՄԹ) միջազգային զարգացման շրջանակում՝ ՄԹ կառավարության կողմից ֆինանսավորվող «Արձագանքելով Հայաստանում քայքայիչ կապիտալի սպառնալիքներին Փուլ III» ծրագրով:

Тренинг «Женщины в совете директоров» вошёл в завершающий этап. Одним из ключевых мероприятий данного этапа является симуляция заседания совета директоров.
Данная симуляция предоставляет участникам возможность в контексте реалистичного бизнес-кейса протестировать и развить знания и навыки, приобретённые в ходе тренинга, действуя в рамках ролей, закреплённых за ними как за членами совета директоров.
Дополнительная ценность симуляции заключается в получении практического опыта коллективного принятия решений, извлечении прикладных уроков на основе анализа кейса системы корпоративного управления организации, а также в непосредственном взаимодействии с другими участниками тренинга и организаторами.
В целом симуляцию заседания совета директоров можно охарактеризовать как интеграционный, практико-ориентированный образовательный опыт, который получил высокую оценку со стороны участников тренинга.
Тренинг проводится в рамках проекта «Реагируя на угрозы разрушительного капитала в Армении. Этап III», финансируемого Правительством Соединённого Королевства в рамках международной программы развития Великобритании, Центром Корпоративного Управления при поддержке Центра международного частного предпринимательства.