«Տեխնոլոգիաների դերը տնօրենների խորհրդում» վարպետության դասի արդյունքներ
Մայիսի 13-ին Կորպորատիվ Կառավարման Կենտրոնը հրավիրել էր «Տեխնոլոգիաների դերը տնօրենների խորհրդում» վարպետության դասը, որը վարեց  AndSecure ընկերության հիմնադիր և գլխավոր գործադիր տնօրեն Դիմիտրի Չիչլոն:
Վարպետության դասի ընթացքում բանախոսը ներկայացրեց տեխնոլոգիաների նշանակությունը գործարար կյանքում և տնօրենների խորհրդի դերակատարումը դրանց ընձեռած հնարավորությունների և ռիսկերի կառավարման հարցում։
Հիմնվելով իր՝ որպես խորհրդի անդամի փորձառության վրա բանախոսը եզրակացրեց, որ ընկերության թվային փոխակերպումը որքան տեխնոլոգիաների ներդրման, այդքան էլ մշակույթի փոփոխության մասին է։ Այն սկսվում է բարձրագույն ղեկավարության կողմից կիբեռանվտանգության՝ որպես գործարար առաջնահերթության գիտակցումից։  Բանախոսն այս համատեքստում ընդգծեց տնօրենների խորհրդի դերակատարումը՝ նշելով, որ խորհրդի անդամները պետք է գիտակցեն կիբեռանվտանգության ռազմավարական նշանակությունը, հնարավոր ռիսկերը, ընկերությանը ներհատուկ կարիքները, ապահովեն հասանելիություն անհրաժեշտ ոլորտային փորձաքննությանը և ռեսուրսներին: Կարևորվեց նաև գործադիր մարմնի կողմից ռիսկերի կառավարման համապարփակ շրջանակների ձևավորումը և պատշաճ հաշվետվականությունը:
Վարպետության դասի ավարտին մասնակիցները ստացան իրենց հուզող հարցերի պատասխանները և բարձր գնահատեցին արդիական, բայց միաժամանակ բարդ թեմայի մատչելի ներկայացումը բանախոսի կողմից։
HH (8)
HH (17)
HH (23)
HH (25)
HH (27)
HH (34)
HH (36)
HH (37)
HH (40)
HH (45)
HH (48)
HH (50)
HH (52)
HH (54)
HH (64)
HH (74)
HH (75)
HH (89)
HH (90)
HH (94)
HH (95)
HH (96)
HH (97)
HH (109)
HH (112)
HH (114)
HH (116)
HH (118)
«Էթիկայի և հակակոռուպցիոն համապատասխանության ծրագիր. Բարեվարքության և համապատասխանության խթանումը ընկերություններում» սեմինարի արդյունքներ

13 мая Центр Корпоративного Управления провел мастер-класс “Роль технологий в совете директоров”, который вел Димитри Чичло, основатель и генеральный директор компании AndSecure.
Во время мастер-класса спикер подчеркнул значимость технологий в деловой среде и роль совета директоров в управлении связанными с ними возможностями и рисками.
Опираясь на свой опыт члена совета директоров, он отметил, что цифровая трансформация включает не только внедрение технологий, но и формирование культурных изменений внутри компании. Это начинается с того, что высшее руководство признает кибербезопасность приоритетом для бизнеса. В этом контексте спикер подчеркнул роль совета директоров, отметив, что члены совета должны осознавать стратегическую важность кибербезопасности, потенциальные риски, специфические потребности компании и обеспечивать доступ к необходимой секторной экспертизе и ресурсам. Он также подчеркнул необходимость для исполнительной команды устанавливать комплексные структуры управления рисками и обеспечивать надлежащую отчетность.
В конце мастер-класса участники получили ответы на волнующие их вопросы и высоко оценили доступность изложения спикером актуальной, но сложной темы.