Հայաստան. կանայք տնօրենների խորհրդում
Կորպորատիվ Կառավարման Կենտրոնը հունիսի 7-ին տվեց Հայաստանում իր նախադեպը չունեցող «Կանայք տնօրենների խորհրդում» վերապատրաստման ծրագրի մեկնարկը:
Վերապատրաստման ծրագիրը հասանելի է այստեղ:
Վերապատրաստման նպատակն է խթանել հայաստանյան կազմակերպությունների տնօրենների խորհրդում կին անդամների ներկայացվածությունը և տնտեսական որոշումների կայացման գործընթացում կանանց ներգրավվածությունը:
Վերապատրաստմանը մասնակցելու համար գրանցվել է շուրջ 40 կին, ովքեր ինչպես մասնավոր, այնպես էլ պետական և հասարակական հատվածների ներկայացուցիչներ են:
Վերապատրաստումը կազմակերպվում է Միջազգային Մասնավոր Ձեռնարկատիրության Կենտրոնի (CIPE, www.cipe.org) կողմից աջակցվող «Հայաստան. կանայք տնօրենների խորհրդում» ծրագրի շրջանակում:

7 июня Центр Корпоративного Управления запустил внеочередной тренинг «Женщины в совете директоров» в Армении.
Программа обучения доступна здесь .
Тренинг направлен на продвижение представленности женщин-членов и участия женщин в принятии экономических решений в советах директоров армянских компаний.
Для участия в тренинге зарегистрировано около 40 женщин, которые являются представителями как частного, так и государственного секторов.
Тренинг организован в рамках проекта «Армения: Женщины в совете директоров» при поддержке Центра международного частного предпринимательства (www.cipe.org).