«ՄԱԿ-ի Համաշխարհային համաձայնագիրը և դրան անդամակցության հնարավորությունները» սեմինար
Օգոստոսի 9-ին Բիզնեսի բարեվարքության ակումբի շրջանակներում Կորպորատիվ Կառավարման Կենտրոնը հրավիրել էր «ՄԱԿ-ի Համաշխարհային համաձայնագիրը և դրան անդամակցության հնարավորությունները» սեմինարը:
Սեմինարը վարեց Կենտրոնի տնօրեն Նարինե Մելիքյանը: Նա ներկայացրեց ՄԱԿ-ի Համաշխարհային համաձայնագրի էությունը, դրան միանալու առավելություններն ու ծագող պարտավորությունները, միանալու ընթացակարգը, Առաջընթացի մասին հաղորդագրության մշակման անհրաժեշտությունն ու ձևաչափը, հայաստանյան կազմակերպությունների` նախաձեռնությանը անդամակցելու փորձառությունը և հարևան երկրների հետ համեմատական վերլուծությունը:
Սեմինարի ընթացքում որպես հաջողված օրինակ ՄԱԿ-ի Համաշխարհային համաձայնագրին միանալու շարժառիթներով և Առաջընթացի մասին հաղորդագրության մշակման ու հրապարակման փորձով կիսվեց «Արարատբանկ» ԲԲԸ-ի Ռիսկերի կառավարման վարչության Վարկերի մոնիթորինգի բաժնի պետ Հարություն Էլոյանը:
Սեմինարն ընթացավ ակտիվ քննարկումների մթնոլորտում, ինչը հնարավորություն տվեց մասնակիցներին ստանալ իրենց հուզող հարցերի պատասխանը և ներկայացնել սեփական մոտեցումները։
Միջոցառման ավարտին մասնակիցները հայտնեցին իրենց գոհունակությունը Կորպորատիվ Կառավարման Կենտրոնի կողմից հերթական արդիական թեմայի հանրամատչելի լուսաբանման և մասնակցության հնարավորության ընձեռման վերաբերյալ։

9 августа в рамках Клуба Бизнес Этики Центр Корпоративного Управления провел семинар на тему »Глобальный договор ООН и возможности членства в нем».
Семинар был проведен директором Центра Нарине Меликян. Она представила сущность Глобального договора ООН, преимущества и обязательства, возникающие при присоединении, процесс присоединения, необходимость и формат подготовки Отчета о прогрессе, опыт армянских организаций в присоединении к инициативе, а также сравнительный анализ с соседними странами.
В ходе семинара Начальник Отдела мониторинга кредитов Департамента управления рисками ОАО »Араратбанк» Арутюн Элоян поделился опытом присоединения к Глобальному договору ООН, а также разработки и публикации Отчета о прогрессе в качестве успешного примера.
Семинар прошел в атмосфере активных обсуждений, что позволило участникам получить ответы на интересующие их вопросы и представить свои подходы.
По завершении мероприятия участники выразили удовлетворение по поводу того, что Центр Корпоративного Управления вновь осветил актуальную тему и предоставил возможность участия.